Abecadło dobrego dachu.

W związku z tym, że na wiosnę będziemy robili dach przeszukałem otchłań internetu, aby zagłębić tajniki poprawnej budowy dachu. Dach w domu ma być przede wszystkim szczelny, bezpieczny, poprawnie wykonany, a na końcu ma dopiero ładnie się prezentować.

Zgodnie z panująca obecnie modą, większość nowo budowanych domów w Polsce posiada dachy skośne. Taka konstrukcja, choć nie zawsze praktyczna podoba nam się najbardziej. Można się oczywiście spierać o to, czy mieszkanie na poddaszu użytkowym jest wygodne czy nie i czy trudniej je np. umeblować i w pełni wykorzystać. Dach nie powinien być przesadnie wymyślny (dużo załamań, lukarny itp.) takie podejście zwiększa w dużym stopniu koszty wykonania takiego dachu, a dodatkowo generuje większe prawdopodobieństwo wystąpienia błędów. Najważniejsze, aby kierować się zdrowym rozsądkiem.

Skomplikowany konstrukcja wymaga znacznie większego nakładu pracy. Dlatego też powinniśmy pamiętać o tym, aby przygotowaniem projektu, a następnie jego wykonaniem zajęły się osoby doświadczone i kompetentne. Niestety brak konsultacji ze specjalistami i wykonywanie prac na własna rękę, to kolejny często popełniany przez nas błąd. Na każdym etapie należy stosować się do wytycznych zawartych w projekcie.

Dla własnego bezpieczeństwa oraz w obawie przed dodatkowymi kosztami napraw naszych niedoróbek, lepiej od razu zrezygnować z samodzielnych prac. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że w najmniej oczekiwanym przez nas momencie, z sufitu na naszą głowę nie zacznie kapać woda.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.