Napędy do bram skrzydłowych

Korzystanie z bramy wjazdowej, która jest wyposażona w zdalnie sterowane otwieranie jest bardzo komfortowe. Oczywiście trzeba prawidłowo nie przypadkowo dobrać taki napęd, musi to być produkt wysokiej, który zagwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo. Trzeba odpowiednio dobrać moc i siłę napędów. Siłowniki otwierające można stosować do nowych lub do już istniejących bram skrzydłowych. 

Przy wyborze odpowiedniego siłownika do bramy skrzydłowej należy uwzględnić długość skrzydła, wagę skrzydła. Przy analizie parametrów danego siłownika najlepiej wybrać taki, który będzie miał parametry większy o ok. 20 % od realnych pomiarów skrzydła (najistotniejsza jest tu waga skrzydła).

Dodatkowo wszystkie elementy wchodzące w skład całego systemu otwierającego muszą być odporne na warunki zewnętrzne czyli powinny posiadać odpowiednią klasę ochronną IP. Każdy sysem otwierający składa się z kilku podstawowych elementów.

  • siłowników otwierająco/zamykających
  • sterownika bramowego
  • fotokomórek
  • lampy ostrzegawczej
  • piloty sterujące

2 Komentarze

  1. Zgadzam się z tym, że jakość to podstawa. Należy skorzystać z oferty rzetelnego producenta, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że produkt, na który wydaliśmy nasze pieniądze jest wart swojej ceny. Napędy do bram to bezsprzeczny komfort i wygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*