Odpady budowalane – co z nimi zrobić ?

Po zakończeniu budowy blaszany garaż, który był wykorzystywany do przechowywania narzędzi budowlanych, a później stał się składowiskiem wszelkich odpadów budowlanych typu: styropian, folie, papa itp zostanie sprzedany powstał problem co zrobić z całym tym składowiskiem. Jak wiadomo nie można palić styropianu i folii co może grozić nałożeniem kary nawet do 5 tys. zł. W związku z koniecznością pozbycia się tych śmieci obdzwoniłem dziś kilka okolicznych firm zajmujących się wywozem śmieci i ich utylizacją. Wnioski z tych rozmów nie są zbyt ciekawe.

Firma nr 1 – Przedsiębiorstwo komunalne Eko Glob z Bełsznicy może podstawić kontener o pojemności 7 m³ w cenie 660 zł + koszty dojazdu 4 zł za każdy kilometr. Druga opcja przez nich zaproponowana to oddanie spakowanych śmieci w workach w ich punkcie przy byłej kopalni KWK 1 Maja cena 110 zł za m³ styropianu i 55 zł za m³ folii.

Firma nr 2 – Global Services Usługi Ekologiczne Sp. z o.o. tu już całkowita porażka w związku z tym, że nie odbierają takich odpadów

Firma nr 3 – Służby Komunalne Miasta Wodzisław Śl. tu również jest śmieszna sytuacja, owszem odbierają takie śmieci budowlane jednak nie posiadają koncesji na ich odbiór w miejscu mojej budowy, która oddalona jest od Wodzisławia Śląskiego tylko o 8 km.

Co z tego wynika: praktycznie zero konkurencji, drożyzna i brak możliwości wyboru odbiorcy odpadów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.