Ogrodzenie działki

W ostatnim tygodniu wykonane zostało ogrodzenie działki. Słupki ogrodzeniowe wykonane już były od pewnego czasu (coś koło 3 lat) wystarczyło tylko rozciągnąć siatkę ogrodzeniową. Do ogrodzenia została zakupiona siatka powlekana z drutu ocynkowanego 3.2 mm w kolorze czarnym, innymi potrzebnymi elementami były napinacze, pręty końcowe napinające oraz drut napinający. Całe ogrodzenie ma 122 mb długości licząc dwie strony tył i lewy bok działki, odpowiednio: 22 mb i 100 mb. Przy większych długościach należy podzielić drut napinający na więcej odcinków z tego względu, że łatwiej będzie nam napiąć drut.

 

Siatkę najłatwiej rozwinąć po założeniu i wstępnym naciągnięciu górnego drutu napinającego. Zawieszanie siatki polega na zakładaniu i zaginaniu drutów siatki, po rozwinięciu całej siatki zakładane są kolejne dwa drutu z dołu i na środku siatki gdzie zostały przyspawane na nakrętki. Po przeciągnięciu wszystkich drutów naciągami ręcznie siatkę, a następnie przewlekamy druty napinające na końcach siatki oraz przez napinacze.

Napinanie siatki polega na przykręcaniu nakrętki napinacza, który przełożony jest przez przyspawane nakrętki, dodatkowo przy dłuższej części siatki zastosowano na środkach odległości inne typy napinaczy tzw. śrubę rzymską. Przy napinaniu drutu co jakiś czas sprawdzamy czy siatka jest odpowiednio napięta.

Bilans prac i materiałów:

  1. Siatka ogrodzeniowa – 125 mb
  2. Drut napinający – 380 mb
  3. Napinacze śrubowe – 12 szt
  4. Napinacze tzw. rzymska śruba – 3 szt
  5. Druty napinające końcowe – 6 szt
  6. Czas pracy: kilka godzin
  7. Koszt 1800 zł

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.