Podłoże pod wylewki

Na początku września mają zostać u nas wykonane wylewki dlatego też musieliśmy odpowiednio przygotować podłoże. Ze względu na to że 90% podłogi znajduje się na gruncie beton będący podstawą podłogi został odpowiednio zaizolowany przed wilgocią. Wykonanie izolacji na parterze wyglądało następująco:

– wykonanie izolacji z masy bitumicznej (Izoplast B)

– wykonanie warstwy izolacyjnej z papy termozgrzewalnej

– izolacja termiczna podłoża (styropian 10 cm)

Po posmarowaniu betonu masą bitumiczną na tej powierzchni została wykonana warstwa z papy termozgrzewalnej o grubości 3 mm, papa została dokładnie zgrzana z folią izolacyjną wystającą ze ścian tak aby stworzyć szczelną izolację przeciwwilgociową. Po wykonaniu warstw izolacyjnych na podłodze położono styropian przeznaczony na podłogę. Grubość styropianu 10 cm w dwóch warstwach po 5 cm ułożonych na zakładkę. Teraz przyjdzie pora na wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego.

Na poddaszu sprawa miała się trochę inaczej, tu nie było potrzebne wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, położony został tylko styropian podłogowy o grubości 3 cm, a na nim została ułożona folia budowlana o grubości 0,3 mm.

Czas przygotowania podłoża: ok. 10 dni

Koszt materiałów:

  • papa termozgrzewalna 20 rolek – 1900 zł
  • styropian Paneltech 037 ok. 15m³ – 2500 zł
  • masa bitumiczna 60 litrów – 250 zł
  • folia budowlana – 150 zł

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.