Schody kręcone – montaż

Schody są usytuowane w holu, gdzie został przygotowany okrągły otwór. Montaż schodów kręconych nie jest skomplikowany. Wszystkie potrzebne elementy są w komplecie, trzeba jedynie zakupić metalowe kotwy mocujące Ø10, które są potrzebne do przymocowania podstawy słupa głównego, laski dolnej balustrady i podestu przy zejściu ze schodów. Montaż wykonywany był zgodnie z instrukcją:

Prace przy montażu wykonywałem sam, a całość została złożona w ciągu kilkunastu godzin (4 dni po 3 godz.). Efekt pracy można zobaczyć na poniższej galerii. Po ustawieniu słupa i wsunięciu stopni trzeba było wstępnie rozstawić stopnie tak aby podest wyszedł w odpowiednim miejscu. Następnie trzeba było przymocować podest górny do stropu za pomocą kotew metalowych. Po lekkim przykręceniu podestu przyszedł czas na ustawienie pionu słupa, wykonywało się to za pomocą wysuwanych rurek podestu i zablokowanie ich śrubami imbusowymi, następnie można było lekko skorygować ustawienie z dołu słupa. Po odpowiednim ustawieniu podest słupa mocujemy do podłoża za pomocą kotew.

Po solidnym przymocowaniu głównej konstrukcji dokładnie rozstawiamy stopnie i wstawiamy do nich słupki balustrady, następnie mocujemy poręcz i podziały balustrady wykonane z prętów nierdzewnych. Po złożeniu całości dokręcamy wszystkie śruby.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.