Zasady współpracy z doradcą finansowym

Wspólpracę z doradcami finansowymi musimy oprzeć na kilku zasdach. Zasada pierwsza – “zbadaj” doradcę

Doradztwo polega na wydawaniu opinii, sugerowaniu określonych działań, sugerowaniu produktów danej instytucji. Pośrednictwo ma na celu doprowadzenie zamknięcia transakcji. Przede wszystkim gromadzenie dostarczanych przez klienta dokumentów i przesyłanie ich do banku.

Trzeba wyczuć kim jest Twój konsultant? Czy „sprzedaje” Ci produkty (najczęsciej powiązane ze swoja instytucją), czy szuka innych lepszych rozwiązań? Czy jest doradcą dbającym o relacje z klientami, czy żerującym na ich niewiedzy rekinem? Odkryj w swoim pośredniku doradcę, albo podziękuj za usługę.

Zasada druga – doradzi i nie załatwi?

Drugi poziom oceny profesjonalizmu doradcy polega na sprzawdzeniu czy tylko poleca coś czy załatwia nam to. Może ładnie mówić o rynkach finansowych, giełdzie i kredytach. Ale przy braku skrupulatności, dokładności, dobrej organizacji pracy Twoja sprawa polegnie. A to okaże się, że zabrakło podpisu na jednej stronie, a to zaginął jakiś dokument, a to proces się wydłuża, itd.

Po trzecie – nie wierz we wszystko co powie

Nie wolno pod żadnym względem wierzyć w obiecanki doradcy.  Konsultant może przecież odejść i zostawić portfel swoich klientów, a więc i Ciebie z całym dobrodziejstwem sprzedanych wcześniej produktów finansowych. Nie licz na zaserwowanie przez firmę „dobrego zamiennika”. To nie zadziała. Żadna z firm nie oferuje umowy regulującej warunki zarządzania Twoimi finansami, co de facto stanowi podstawowy problem w relacjach klient – doradca.

Po czwarte – miej swoje wymagania

Wprawdzie nie płacisz z góry za usługę pośrednictwa. Ostatecznie jednak doradca weźmie swoją prowizję od sprzedaży. Bez pracy jednak nie ma kołaczy. Na każdym etapie załatwiania sprawy nie bój się wymagać obsługi na najwyższym poziomie. Jeżeli jej nie otrzymasz powiadom przełożonych konsultanta. Zadbaj o swój interes – nikt za Ciebie tego nie zrobi.

źródło: comperia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.