Zbrojenie stropu nad piwnicą

Po wykonaniu szalunku pod stop piwniczny wykonałem zbrojenie stropu, wieńca i podciągu zgodnie z rysunkami, które można zobaczyć TU.

STROP

Strop był wykonany z prętów żebrowanych Ø 10 rozmieszczonych co 20 cm w jedną stronę i co 15 cm w drugą stronę. Pręty umieszczone z brzegów zostały powyginane zgodnie z projektem tak aby tworzyły w górnej części stropu w narożach dodatkową siatkę. Także co drugi pręt został wygięty aby wzmocnić strop przy ścianach. Dodatkowo w narożach stropu zostały umieszczone pręty na skos.

WIENIEC

Wieniec został wykonany z 4 prętów żebrowanych Ø 12 związanych za pomocą strzemion Ø 6 o wymiarach 20 cm x 20 cm. Strzemiona rozmieszczone są co 20 cm. W wieńcu zostały także umieszczone dodatkowe pręty Ø 10 (po 4 szt) nad każdym oknem w celu wzmocnienia nadproża.

PODCIĄG

Podciąg znajduje się w miejscu gdzie będą biegły schody do piwnicy. Wykonany został z 4 szt prętów żebrowanych Ø 16 umieszczonych na dole podciągu oraz 2 szt prętów Ø 10 umieszczonych w górze podciągu. Pręty związane są za pomocą strzemion o wymiarach 21 cm x 25 cm z drutu Ø 6. Strzemiona te są rozmieszczone co 20 cm w środkowej części podciągu, a po brzegach do 1/5 długości podciągu są zagęszczone co 10 cm.

  • Czas wykonania: 2 dni
  • Ilość użytej stali:  ok. 300 kg

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.